7 ბავშვი, რომლებმაც 2020 წელს გინესის რეკორდი დაამყარეს
ზაილა გინესის რეკორდების წიგნში პირველად რვა წლის ასაკში მოხვდა, როცა სამ წუთში კალათბურთის ბურთით ჟონგლირებაში ყველაზე უკეთესი შედეგი აჩვენა. მისი საუკეთესო შედეგია ბურთის 231 ასროლა - 60 წამში.
გი ხური
გი ხური 11 წლის ასაკში უკვე რეკორდსმენი იყო. ეს ახალგაზრდა კაცი პირველი სკეიტბორდერი გახდა 1080 ვერტიკალურ ბაქანზე და, ასევე, ყველაზე ახალგაზრდა- X თამაშებში (10 წლისა). იგი ძალიან ბევრს ვარჯიშობს, 2020-ის კარანტინის მიუხედავად. “დღეში სამ საათს ვვარჯიშობ, როცა 1080 სავარჯიშოდ მივდივარ, ვხურდები სამი 720 ბრუნით, რაც სამ ბრუნს ნიშნავს ჰაერში ,” - გვიხსნის ხური.“ ახლა 1260 ბრუნზე მუშაობს – სამნახევარი ბრუნი ჰაერში .“თუ გსურს რაიმის გაკეთება, გჯეროდეს, რომ გააკეთებ და აუცილებლად შეძლებ.“
ნადუბ გილი
მათემატიკა რომ რთულია, მოსწავლეებიც დაგვეთანხმებიან და მათი მშობლებიც. მაგრამ- არა ნადუბ გიოლისთვის. მან ერთი წუთის განმავლობაში, 196 გამრავლებისა და გაყოფის შეკითხვაზე სწორად პასუხის გაცემით გინესის რეკორდის დამყარება შეძლო. ეს ერთი წამის განმავლობაში სამ სწორ პასუხს უდრის.
„მადლობელი ვარ ჩემი სკოლისა და მასწავლებლების, რომლებმაც მომცეს შთაგონება, რეკორდი დამემყარებინა“ - თქვა გილმა.
ქლოე ჩეიმბერსი
ბევრ მშობელს ნამდვილად არ გაეხარდებოდა, თავიანთ 16 წლის შვილს ასე სწრაფად რომ ეტარებინა მანქანა. ქლოემ თავისი აღიარება პორშე 718სპაიდერით მოიპოვა. “ მან ნავიგაცია 48.11 წამზე ნაკლებ დროში შეძლო!
ეკე ჩინოსო
ეკე ფეხბურთელია და ფრისტაილში ვარჯიშობს. ყოველ საღამოს 2000-ჯერ მაინც კენწლავს ბურთს. მან მოიპოვა რეკორდსმენის ტიტული ერთ წუთში აკენწლილი ბურთების რაოდენობის მიხედვით, როცა, ამავდროულად, თავზე ბურთსაც იჩერებდა.
ეკეს კიდევ მეტი მიღწევების დაფიქსირება სურს.მისი შედეგია 111.
ჯეკ  მასეი უელში
24წლის ჯეკი ბავშვი აღარ არის, მაგრამ მისი წარმატება 2013 წელს დაიწყო, როცა მან „მაინკრაფტი“იუტუბზე ატვირთა. ახლა ის მსოფლიო რეკორდის მფლობელია. მის არხს JackSucksAtLife 1.4 მილიონი გამომწერი ჰყავს. მასვე ეკუთვნის შვიდი სხვა არხიც, რამაც ჯეკს გინესის რეკორდის მფლობელის ტიტულიც მოუპოვა. როგორც ჯეკი განმარტავს, გასაოცარი გრძნობაა, როცა ვიდეოს ამზადებ და ადამიანებისაგან გამოხმაურებაც დიდხანს არ აყოვნებს.
ნათან ლუ
ნათან ლუს ზეგავლენა უკვე გლობალურია, როგორც ყველაზე ახალგაზრდა კარტოგრაფისა, რომელიც თავისი მიზნებისთვის დრონს იყენებს. ამ საქმემ ის 11 წლის ასაკიდან გაიტაცა, მის მოპოვებულ მასალებს იყენებს „სოარი“(აშშ) - ციფრული მეპინგის სამსახური. 14 წლის ასაკში კი ლუ უკვე რეკორდსმენიც გახდა.

Prepared according to Emily Schafer
Avant-Garde got a GWR book when she was eight years old, and set her sights on the record for most bounce-juggles with a basketball in three minutes. Her record is 231 bounce juggles in just 60 seconds flat.
Gui Khury
Khurry earned two GWR titles by the age of 11 years old. This young man was the first skateboarder to land a 1080 on a vertical ramp, and also the youngest X games athlete (age 10). Gui had extra time to practice since so many schools and public places were closed during the 2020 quarantine. "I train 3 hours a day and when I go to practice the 1080, I warm up doing three 720 spins, which are 3 spins in the air,” explained Khury, "If you want to do something, believe it and you can do it."
Nadub Gill
Math is hard -a lot of kids and parents will agree! But not for Nadub Gill.He was able to earn a Guinness World Record for answering 196 multiplication and division questions correctly in one minute. That’s more than three accurate answers per second.“I am thankful to my school and my teachers, who encouraged me to attempt this record,” said Gill
Chloe Chambers
Not every parent would be happy with their 16-year old driving as fast. Chloe won the recognition in a Porsche 718 Spyder. She navigated the car in less than 48.11 seconds flat!
Eche Chinoso
Eche is a footballer practicing freestyle. Every evening he puts in over 2000 touches on the ball. He earned GWR and FIFA recognition for his 111-touch record-breaking attempt. while balancing another football on his head.
Jack Massey
Now 24, Jack isn’t exactly a kid anymore. But his success began way back in 2013, when Massey began uploading Minecraft content onto YouTube. His Channel JackSucksAtLife has 1.4 million subscribers. Now, he is the world record holder as the owner of seven other channel. As Jack explains, It’s an amazing feeling have the freedom to record and upload whatever you want and get instant feedback from so many people.”
Nathan Lu
Nathan Lu’s impact as the youngest drone cartographer is global already.b He has been carried away by iot since he was 11. The materials obtained by the youngster is being used by Soar (USA), a digital mapping service. He set the record – at 14 years.