Երեխայի իրավունքների մասին Միավորված ազգերի կազմակերպության կոնվենցիա ՝ մանկական տարբերակ
Երեխայի իրավունքների մասին Միավորված ազգերի կազմակերպության կոնվենցիան կարևոր համաձայնագիր է այն երկրների միջև, որոնք խոստանում են պաշտպանել երեխաների իրավունքները:
Երեխայի իրավունքների մասին կոնվենցիան պարզաբանում է, թե ով է երեխան, ինչպիսին են նրա իրավունքները, ինչպես նաև երկրների պատասխանատվությունները: Երեխայի բոլոր իրավունքները փոխկապակցված են, բոլորը հավասարապես կարևոր են, և երեխային հնարավոր չէ զրկել դրանցից ոչ մեկից:
Տեքստը խրախուսվել է Երեխայի իրավունքների կոմիտեի կողմից
2020-01-01
ბავშვებო, მინდა გაგაცნოთ, თუ როგორ უნდა მოიქცეთ, თუ პოლიციელმა გაგაჩერათ. ამის შესახებ არსებობს კანონები და წესები, რომელიც არც პოლიციელმა, არც სხვა უფროსმა, და
Հանդուրժողականություն նշանակում է ընդունել մեկ այլ անձի այնպիսին, ինչպիսին նա կա: Մարդիկ միմյանցից տարբերվում են ռասայի, մաշկի գույնի, մշակույթի, դավանանքի հատկ

Конвенция Организации Объединенных Наций (ООН) о правах ребенка - детская версия
Конвенция Организации Объединенных Наций о правах ребенка - это важное соглашение между с теми странами, которые обещают защищать права ребенка.
Конвенция о правах ребенка разъясняет, кто такой ребенок, каковы его или ее права, а также обязанности государств. Все права ребенка взаимосвязаны, все одинаково важны, и нельзя лишать ребенка ни одного из них.
Текст одобрен Комитетом по правам ребенка.
2020-01-01
ბავშვებო, მინდა გაგაცნოთ, თუ როგორ უნდა მოიქცეთ, თუ პოლიციელმა გაგაჩერათ. ამის შესახებ არსებობს კანონები და წესები, რომელიც არც პოლიციელმა, არც სხვა უფროსმა, და
Толерантность – это когда принимаешь человека таким какой он есть. Люди могут отличаться друг от друга по цвету кожи, культуре, вероисповедании и расе. Наприме